Flat Vibrator | Mini Vibration Motor & Coin | leader

Flat Vibrator | Mini Vibration Motor & Coin | leader

Краток опис:

mini vibrating motor waterproof,3v cell phone coin flat vibrating vibration mini motor,coin flat vibrating micro motor;Excellent product performance, stable performance, factory direct sales


 • ФОБ Цена: US $ 0 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 3000000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  mini vibration motor - competitive Prices;Quick Deliveries;Factory Automation, Packaging;

  http://www.leader-w.com/products/coin-type-motor/

  mobile vibrator

  Место на потекло  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Број на модел  1027
  користење Мобилен телефон, часовник и бенд, massagers, медицински апарати и инструменти
  сертификација  ISO9001, ISO14001, OHSAS18001
  тип микро мотор
  ублажување  четка
  функција вибрации
  номинален напон  3,0 (V) DC
  номинален број на вртежи  10000rpm мин
  Номинална струја 80 mA Max
  Почетна напон  2.3 (V) DC
  за тестирање на вибрации  0.8 ± 0.2
  Работен напон  2.7 ~ 3.3 (V) DC
  живот  3.0V, ON 1S, 2S OFF, 100.000 циклуси

  1027 弹片 Pian


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !